Asus Lcd Ekranı temizligi

Asus Laptop Lcd Ekranı nasıl temizlenir Asus dizüstü bilgisayarın ekran temizliği yapılırken TFT veya ekran temizliği için özel olarak üretilen solüsyonlar kullanılmalıdır. Bu solüsyon sıkılmadan önce bilgisayarımızın ekranı yere paralel olacak şekilde yatırılmalıdır. Ya da bu solüsyonu beze sıkarak dizüstü bilgisayarın temizliği daha sağlıklı olarak gerçekleştirilebilir. Dizüstü bilgisayarlarımızın lcd yüzey ekranları temizlenirken dizüstü ekran temizleme solüsyonunu yaklaşık 15 cm yukarıdan sıkmaya dikkat etmeliyiz.

Bunları uygularken en küçük bir aksilik görülmesi durumunda servisimize ulaşarak aksiliğin büyük bir sorun haline gelmesini önleyebiliriz. Yatay olarak ekrana sıktığımız solüsyonu bir bez yardımıyla ekranın her köşesine sürerek ekran temizliğini sağlayabiliriz. Bu işi yatay olarak yapmamızın sebebi sıktığımız solüsyon sıvısının yerçekimi etkisi ile bilgisayarın yanlarına girmesini engellemektir. Bez olarak da mikrofiber bez kullanmak sağlıklı olabilir.

Asus Laptop bilgisayarın temizliği sırasında kullanılan solüsyonlar antistetik özellikte olursa üzerine daha az toz yapışır ve bilgisayarınız daha uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Tüm bunlar yapılırken bilgisayarın kapalı olması ve pilinin çıkarılmış olması bir diğer önemli noktadır.