Asus Türkçe Klavye

Asus laptop ve notebook ürünlerinin Klavye çeşitleri servisimizde bulunmaktadır, teknisyen arkadaşlarımız tarafından kısa sürelerde takılarak kullanıcıya teslim edilir.

Asus Laptop Klavye Temizliği

Asus Türkçe KlavyeBir dizüstü bilgisayarın klavye temizliği mikro fiber bez yardımı ile bu bezimizin üzerine çok az miktarda sıkılan plastik yüzey temizleme solüsyonumuzu sıkarak beze yediriyoruz. Masaüstü bilgisayarın temizliğine göre farklılık gösteren tek şey burada saç kurutma makinesi ya da herhangi hava veren cisim kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

Bir dizüstü bilgisayar klavyesi içerideki donanımlara daha yakın olduğu için böyle temizlenmesi sakıncalıdır. Plastik yüzey temizleme solüsyonumuz köpük şeklindedir ve bunun kullanımının az olmasına dikkat edilmelidir. Köpüğü beze iyice yedirdikten sonra bezimizi tüm tuşlar üzerinde dengeli olarak gezdirilmelidir. ''Asus Klavye'' temizliği basit bir iştir. Fakat yine de bir aksilik görülmesi durumunda servisimize başvurulmalı ve yardım alınmalıdır.

Asus Dizüstü bilgisayarın klavyesinin altına kir, pislik kaçma olasılığı masaüstü bilgisayarlara göre daha düşüktür. Tuşlarının arasının temizliği kulak pamuğu yardımı ile yapılabilir. Daha detaylı temizlik sağlanabilmesi için klavyenin sökülmesine ihtiyaç vardır. Bu işlemi yapmadan önce bilgisayarımızın altında bulunan klavye sembolünün yanındaki vidanın açılması gereklidir. Bu vida açıldıktan sonra klavyeye geri dönülüp klavye kilit yerlerinden çıkarılarak klavye çıkarılma işlemi gerçekleştirilir. Böylelikle klavyenin arkasının temizliği de yapılabilir.